top of page
Trénink krasobruslení

Tréninky na ledě

Tréninky na zimním stadionu v Kralupech nad Vltavou probíhají 5x týdně. Děti jsou rozděleny do malých skupin podle dosažených schopností. Každá skupinka má stálého trenéra, který se dětem věnuje nejen na během tréninku, ale i na soutěžích v rámci Českého poháru (ISU) nebo Poháru Českého krasobruslařského svazu (A, B, C). Závodit mohou jak starší děti, které mají natrénovanou závodní jízdu pro svou kategorii, tak i ty nejmenší děti v přípravce.

Závody se konají o víkendu v různých městech a seznam je uložen na stránkách Českého krasobruslařského svazu, nebo je naleznete na našich stránkách v sekci Dokumenty.

Suchá příprava

Krasobruslaři musí na ledě zvládnout techniku velmi náročných prvků. Proto je vhodné trénovat nejen na ledě, ale i v tělocvičně na tzv. „suché“ přípravě. Před tréninkem na ledě jde

o protahování, rozcvičování a prohřátí těla. Bezprostředně

po tréninku na ledě děti provádí cviky na uvolnění svalů. Další cvičení se zaměřuje na posilování, ohebnost, obratnost

a zvyšování rozsahů rukou, nohou a zad.

Baletní průprava

Krasobruslaři musí na soutěžích zvládnout nejen techniku bruslení, ale svým pohybem zaujmout i diváky a především rozhodčí. Soulad pohybu na ledě a technika bruslení by měla být propojena s hudebním doprovodem. Tuto dovednost prohlubují lekce baletu, kde se krasobruslaři učí pracovat s ladností a lehkostí pohybů.

Baletní průpravě se v oddílu krasobruslení TJ Kralupy nad Vltavou věnuje tanečník a choreograf Petr Muric každý týden ve středu.

Tipy na cvičení a protahování
bottom of page